24 Ocak 2020

Gösterim: 363

Trakya Kariyer Fuarı

Neden Katılmalıyım?

Trakya Kariyer Fuarı Yetenek Her Yerde Teması ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı Himayelerinde 130 üniversitenin katılımı ile 10 farklı bölgede üniversiteler aracılığıyla kamu ve özel sektörden katılımcılarla yapılmaktadır. Kamu ve özel sektördeki meslekler, çalışma koşulları ve kariyer fırsatları hakkında öğrenci ve mezunların bilgi kirliliği olmadan ilk kaynaktan bilgilendirilmesi, bu vesile ile gençlere istihdam süreçlerinde fırsat eşitliği sağlanması ve gençlerin kariyer planlarını doğru oluşturabilmeleri açısından kamu ve özel sektörden fuara katılım önemlidir. Firma ve kurumların marka değerleri ve tanınırlıklarının arttırılması için Trakya Kariyer Fuarı bir yatırım aracıdır. İşsizlik ile mücadelede kamu ve özel sektör işbirliğinin öneminin artması nedeni ile hem bölgesel hem de ulusal düzeyde her iki sektörden de fuara katılım sağlanmalıdır.

Nasıl Katılabilirim?

Stant ile katılım: Firma ve kurumlar stant açarak stantlarda görevli personelleri tarafından öğrenci ve mezunlara yönelik kariyer, cv hazırlama, meslek tanıtım (kuruma personel alınırken istenen özellikler, gerekli sertifikalar gibi) vb. konularda bilgilendirme, tanıtıcı broşür dağıtma vb. çalışmalar yapabilir.

Sponsorluk: Firma ve kurumlar, maddi veya ayni yardım yolu ile fuarda sponsor olabilirler.

Destekleyici Kariyer Faaliyetleri: Firma ve kurumlar öğrenci ve mezunlara yönelik kariyer, cv hazırlama, meslek tanıtımı (personel alınırken istenen özellikler, gerekli sertifikalar gibi) vb. konularda bilgilendirici sunum, atölye çalışması, yarışma, tecrübe aktarımı vb. etkinlikleri yapabilir.

Firma İletişim-Yönlendirme Desteği: Firma ve kurumlar kendi iletişim ağlarında bulunan firmaları fuara katılma konusunda motive ederek firma katılımı arttırma konusunda destek verebilir.

Trakya Kariyer Fuarı Tanıtım Broşürüne Ulaşmak İçin Tıklayınız