Tarih: 17 Kasım 2017

Gösterim: 539

Spor Gazetecilerinin Duayen İsimleri Öğrencilerimiz İle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Gençlik ve Spor Kulübü ve Bandırma Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile "Tutkumuz Spor" söyleşisi gerçekleştirildi. Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek söyleşiye spor gazeteciliğinin önemli isimlerinden Milliyet Gazetesi yazarı ve TRT program yorumcusu Atilla Gökçe, NTV Spor ve Lig Radyo program yorumcusu Mehmet Ayan, Sports Tv program yapımcısı ve yorumcusu Ahmet Çakır ve Bloomberg HT program yapımcısı ve gazeteci yazar Fatih Kuşçu katıldı.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ve Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Erdek İlçe Spor Müdürü Erdem Eren, Bandırmaspor Başkanı Hasan Çakmak, Banvit Sportif Menajeri Turgay Çataloluk ve öğrencilerinin takip ettiği söyleşide Türkiye’deki spor tutkusu, nasıl yaşandığı, nasıl yaşanması gerektiği konuları konuşuldu. Moderatörlüğünü Ahmet Çakır yaptığı söyleşide ilk olarak Atilla Gökçe söz aldı. Gökçe,“ Biz spor deyince küresel, evrensel bir olgu olduğunu unutmamalı ve bunun kurallarına uymalıyız” dedi. Sporda kuralları bilmenin önemine dikkat çeken Gökçe bu konuda en önemli kaynağın ise uluslararası olarak kabul gören olimpik antlaşmanın olduğunu ve tüm sporcuların bu antlaşmayı okuması gerektiğini belirtti.

“Tutkumuz bu çağda spor değil skor oldu” diyen Mehmet Ayan, “Her gün spora koşmaktan ise skora koşuyoruz. Bandırma huzur veren bir yer. Bu anlamda gerçekten çok şanslısınız. Dijital dünyada sizden ricam önce okuyun ve merak edin. Türkiye’deki sporun problemlerinden biri medya ve sporcuların kendilerini ifade edememesi. Eğer tutkumuz spor ise empati kurmalıyız. Ve o empatinin bize sağlamış olduğu fair play anlayışını spora ve hayata yaymalıyız” diye konuştu.

Fatih Kuşçu ise, “Bizler spor yapmıyoruz, aslında hareket de etmiyoruz. Hareket etmediğimiz dünyada spor konuşuyoruz. Olimpiyatlarda aldığımız ödülleri nasıl aldığımızı da düşünmüyoruz. Spor yapmıyoruz ve sporu da sevmiyoruz. Bunun için biraz hareket etmemiz, biraz okumamız ve düşünmemiz gerekiyor” dedi.

Öğrencilerin soruları ile katılımcıları terlettiği ve yoğun ilgi gösterdiği söyleşi Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ve Rektörümüzün katılımcılara hediyelerini takdim etmesinin ardından sona erdi.


Fotoğraflar